Czas czytania - 1 min
Najczęstsze błędy przy realizacji e-recepty
Realizacja e-recepty może wiązać się z wieloma pomyłkami. Sprawdź pięć najczęściej popełnianych błędów podczas realizacji, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Możliwe pomyłki podczas realizacji e-recepty
- Wydanie złego leku lub ze złą odpłatnością – do takiej sytuacji może dojść, gdy lekarz wybierze lek w opakowaniu, które nie podlega refundacji (dla którego nie mamy założonej lub dostępnej karty w naszej bazie leków) i zignorujemy ostrzeżenie o błędnym kodzie EAN.
- Wydanie leków pomimo przeterminowania recepty – obecnie nie ma blokady przy próbie zrealizowania recepty po dacie jej ważności. Nie wszystkie e-recepty są ważne rok, lekarz musi to zaznaczyć! Ostrzeżeniem jest czerwony trójkącik w części technicznej recepty.
- Zamknięcie recepty, która nie została zrealizowana w całości – najczęściej powodem jest używanie skrótu klawiszowego zamykającego wszystkie realizowane recepty. Po upływie 3 miesięcy nie można otworzyć zamkniętego okresu rozliczeniowego i takiej e-recepty nie można już zmienić na częściowo zrealizowaną.
- Wydanie błędnej ilości leku w przypadku recept rocznych po upływie 30 dni od daty wystawienia – aby uniknąć tego błędu najlepiej skorzystać z gotowych kalkulatorów e-recept (np. w aplikacji Pharm:assistant https://app.pharmassistant.pl/kalkulator-e-recepty/).